Věci, které určitě nedělejte, máte-li problémy s vlasy radí Roman Zástěra, majitel SMP Clinic Praha

 

Kvalitní vlasy jsou obvykle záležitostí genetiky, nejde tedy o něco, co by si lidé vysloveně zasloužili příkladnou péčí, i když tomu mohou jistě pomoci. Podobně to platí i o vypadávání vlasů a s tím spojených problémech. Nicméně vyzkoušením určitých opatření se nedá nic zkazit a u některých věcí je jasné, že i naprosto zdravým vlasům vysloveně škodí anebo třeba škodí vaší psychice a přístupu. Neočekávejte tedy zázraky, ale následujícím volbám se rozhodně vyhněte, pokud již nyní je váš vlasový porost nevalné kvality. 

Zanedbávání zdravého životního stylu

Jedním z faktorů ovlivňujících kvalitu vlasů je zdravý životní styl a s ním související každodenní péče o sebe. Sem se řadí strava, pitný režim, zbavení se případných nezdravých návyků, omezení kofeinu, alkoholu, dostatek pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, otužování – však to sami znáte. Tedy, všichni to známe, avšak málokdo z nás tyto rady skutečně následuje, protože nám to snad připadá příliš jednoduché. Netvrdíme, že zdravější život vyléčí chronické padání vlasů, avšak uškodit to nemůže a dost možná bude zabráněno nějakým dalším přidruženým problémům.

Zbytečný a přehnaný stres

Stresu se zcela nelze vyhnout. Všichni máme práci, rodinu, povinnosti a k tomu často sledujeme dění ve veřejném prostoru, které často není zrovna povzbudivé. Není ale nutné k tomu přidávat perfekcionismem, stanovováním si nereálných cílů, trávením času ve společnosti toxických osob nebo neustálým sledováním sociálních sítí. Omezte stres a přidejte odpočinek a zklidňující aktivity. Jednou z nich může být například i více spánku.

Nákupy prostředků pro růst vlasů

Zní to paradoxně? Možná to nadpis tohoto odstavce vyjadřuje trochu kategoricky, ale bohužel je nutné upozornit, že za mnohými prostředky, šampony, séry, vodičkami a vitaminy pro podporu růstu a obnovy vlasů stojí pouze dobře odvedený marketing a skutečnou funkci zkrátka nemají. Budete-li mít doporučení od někoho, kdo má prokazatelné výsledky, pak směle do toho, ale minimálně čtěte složení a pátrejte po tom, zda pozitivní výsledek skutečně byl závislý na používání daného produktu. Placebo efekt a psychická pohoda mohou být mocnými nástroji. 

Vystavění svého života kolem kvality vlasů

Tento bod souvisí spíše s tím vnitřním nastavením, které ale může být neméně důležité. Platí to ostatně obecně pro jakoukoli nepříjemnost – čím větší jí dáte důležitost ve svém životě, tím víc bude ovlivňovat vaši náladu, energii, vztahy, motivaci a podobně. Věnujte se tedy řešení tohoto problému jen do té míry, do které to má smysl, ale zkuste do svého života přinést i něco, co vás rozptýlí. Najděte si nové hobby, kupte si něco na sebe nebo vyrazte do společnosti.

Co pomůže?

Při problémech s vypadáváním nebo ztrátou vlasů Vám pomůže kvalitní SMP mikropigmentace vlasů, nebo-li tetování vlasů. Opticky Vám dodá vzhled čerstvě střižených vlasů nebo dokonale prohustí stávající vlasový porost. Svěřte se do rukou profesionálů ze SMP Clinic Praha a SMP Clinic Tábor, jejichž kvalitní služby získali mnoho pozitivních referencí u svých zákazníků.

 

Informace a reálné ukázky prací najdete na webu SMP Clinic:

www.smpclinic.cz

tel. +420 773 224 899

email: info@smpclinic.cz