Pojistit domácího mazlíčka se vyplatí

 

Kdo by pojišťoval psa, vždyť je to zbytečný výdaj! To si asi říká většina lidí, když slyší o pojištění domácích mazlíčků. Pokud ale svého pejska máte opravdu rádi a něco se mu stane, nejspíš mu budete chtít zaplatit péči. Léčba závažnějších problémů nebo dokonce operace se ale mohou vyšplhat i na desítky tisíc korun, které mnohdy v kapse prostě nemáte. A právě s tím pomáhá pojištění, které je v porovnání s těmito problémy poměrně malý výdaj.

Co pokrývá takové pojištění?

Krytí pojištění jsou různá podle pojišťoven a podle ceny. V základu pokrývají zákroky a léky na veterině, můžete si ale připlatit například i pojištění při autonehodě a další.

Proč byste měli o pojištění zvířete uvažovat?

I když vám může připadat, že vaše zvíře je zdravé a nezranitelné, nikdy nevíte, kdy se něco stane. Úrazy a nemoci mohou přijít nečekaně a mohou být velmi nákladné. Pojištění pomůže chránit vaše úspory před neočekávanými výdaji spojenými se zdravotní péčí vašeho psa. Další pozitivum je větší výběr péče – díky pojištění si budete moci dovolit i nákladnější léčbu, která bývá účinnější a méně bolestivá.

Jak si vybrat pojištění zvířete – psa?

Při výběru pojištění je důležité pečlivě prostudovat podmínky a limity krytí. Je také potřeba zvážit, jakou úroveň krytí chcete a kolik jste ochotni za pojištění platit. Problémy nastávají u šlechtěných a starších pejsků: některé rasy psů jsou náchylnější k určitým zdravotním problémům a mohou vyžadovat vyšší úroveň krytí, stejně tak pokud máte staršího psa, bude obtížné najít pojištění, které kryje všechny potřeby vašeho psa a nejspíš si připlatíte.

Kolik zaplatíte?

Ceny se liší podle krytí, pojišťovny, plemene i věku psa. Vesměs se bude měsíční částka pohybovat zhruba mezi 100 a 600 Kč. Pojištění mazlíčků je čím dál tím oblíbenější a nabídka se rozrůstá, výběr pojišťoven je tedy poměrně široký. Mezi pojišťovny nabízející tuto službu patří například PetExpert, ČSOB, Česká Pojišťovna nebo Slavia.